Powrót Kur. Sukces reedycji albumu P.O.L.O.V.I.R.U.S.

·

Powrót Kur. Sukces reedycji albumu P.O.L.O.V.I.R.U.S.

 [Gdynia, 7 lipca 2023] 


Rozpoczynając swoją działalność, S7 Records wypuściło na rynek reedycję legendarnego albumu Kur P.O.L.O.V.I.R.U.S. Limitowana edycja została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem. Cały nakład został wyprzedany w przeciągu tygodnia po starcie preorderu na stronie prowadzonego przez S7 sklepu: www.klubplytowy.pl . 


Jubileuszowe wydawnictwo zespołu objęło limitowaną do 500 sztuk edycję albumu (nowyKury polovirus winyl mastering, orange splatter 2 x 180 gr w opakowaniu typu gatefold, booklet z niepublikowanymi zdjęciami, niepublikowany cover The Doors z Rory Walsh na perkusji, pocztówka z niespodzianką). Dodatkowo w ręce fanów oddane zostały wersje P.O.L.O.V.I.R.U.S.’a na płycie CD oraz kasecie magnetofonowej. Do sprzedaży wprowadzono t-shirty Kur z projektem Maćka Salamona. Dodatkowo przygotowano specjalną edycję albumu (200 sztuk, 2LP transparent) dla zaprzyjaźnionych, niezależnych sklepów muzycznych, w tym:  www.voiceshop.pl , www.sideone.pl , www.winylowa.pl, www.digujto.pl, https://asfaltshop.pl.  Po sukcesie wydań limitowanych na rynku ukazała się  jednopłytowa wersja albumu. 

 


Większość komunikacji marketingowej i sprzedażowej oparto na tekstach piosenek z albumu P.O.L.O.V.I.R.U.S. Za projekt graficzny nowego wydania odpowiada Jacek Rudzki vel Znajomy Grafik. 

S7 Records we współpracy z Warner Music Poland wprowadził po raz pierwszy album P.O.L.O.V.I.R.U.S. do kanałów streamingowych. Oryginalne teledyski oraz na nowo zmasterowany materiał trafił na platformy: YT, Spotify, Apple Music, Deezer, Amazon. Link do pre-save: https://kury.lnk.to/Polovirus

S7 Records zaangażował się również w produkcję koncertu Kur w ramach festiwalu Inside Seaside 2023, podczas którego (12.11.2023) pierwszy raz zespół zaprezentuje na żywo cały materiał z płyty P.O.L.O.V.I.R.U.S. z towarzyszeniem gości w formie znanej z wydania płytowego.

 

P.O.L.O.V.I.R.U.S. – druga płyta zespołu Kury z 1998 wydana nakładem Biodro Records.

Kury na winylu

Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i sprzedał się w nakładzie ponad 25 000 egzemplarzy. P.O.L.O.V.I.R.U.S. przez kilka lat był nieosiągalny na rynku w związku z wyczerpaniem nakładu i zawieszeniem działalności Biodro Records. Płyta dostała sześć nominacji do Fryderyków 1998 i została nagrodzona w kategorii Najlepsza Alternatywna Płyta Roku. 


Założycielem S7 Records jest Paweł Żuczkiewicz, weteran przemysłu fonograficznego, który może pochwalić się 25-letnim doświadczeniem w branży. Pracował dla EMI Music Poland, Warner Music Poland i Universal Music Polska.

S7 Reocrds

Paweł był twórcą działu handlowego i dystrybucji wytwórni Asfalt Records, którymi kierował przez 5 lat.  Wspólnie ze swoim przyjacielem Jakubem Kadinsky - muzykiem i specjalistą od nowych mediów - powołali do życia 23.02.2023 wytwórnię S7 Records oraz internetowy sklep płytowy www.klubplytowy.pl. Siedzibą S7 jest Gdynia, do której Paweł powrócił po latach pracy w stolicy. Przez ostatnie 20 lat dobrze poznał uroki S7 - trasy łączącej Trójmiasto z Warszawą. Doświadczenie w pracy dla największych i gdyńskie spojrzenia na świat pozwoliło na ekspresowy start wytwórni oraz sklepu. S7 Records już w pierwszych miesiącach działania, oprócz pracy nad wydaniem reedycji Kur, nawiązało bliską współpracę z legendarnym muzykiem jazzowym Michałem Urbaniakiem.

Michał Urbaniak

Znany na całym świecie jazzman chętnie zagląda do siedziby wytwórni i dzieli się swoim bogatym doświadczeniem. Z wytwórnią kolaboruje również Belmondawg. W odległości 500 metrów od siedziby S7 znajduje się analogowe studio nagraniowe prowadzone przez Piotra Prońko (producent, saksofonista, brat Krystyny Prońko), z którego wytwórnia korzysta w swojej działalności. 

Ścisła współpraca z niezależnymi sklepami muzycznymi, wysoki poziom wydawniczy, ciekawi artyści, wspólne odsłuchiwanie winyli i szum morza za oknem -  to składowe kodu genetycznego nowej wytwórni. 

Już wkrótce nakładem S7 Records ukażą się wydawnictwa:

Baden plays Chopin - premierowy, limitowany LP zawierający alternatywne spojrzenie na Chopina w wykonaniu gdyńskiej supergrupy Baden Baden. Najsmutniejsze numery Fryderyka Franciszka Chopina w wersji na hinduski sitar, moog, elektronikę, wiolonczelę, bas, gitary, fortepian i perkusję. Data premiery: jesień 2023.

Kamil Hasselhoff i “dlaczego w tym mieście NIKT nie umarł z miłości?” - debiutancki singiel to kompozycja z nurtu quality-pop, za której brzmienie oprócz Hasselhoffa odpowiadają Mateusz Hulbój (Meek, Oh Why?, Zakopower, Jann) i Foux (Hania, Tymek, Quebonafide, Qra). Singiel ukazuje się w dystrybucji Warner Music Poland i wydany jest nakładem współpracy kolektywu JANG z gdyńskim S7 Records. Data premiery singla: 14.07.2023. Pre-save: https://wmg.lnk.to/dlaczegowtymmiescieNIKTnieumarlzmilosci

Michał Gos - autorski album trójmiejskiego perkusisty, do którego Michał zaprosił gości - znane na rynku osobowości twórcze. Nieszablonowe i bezkompromisowe podejście do muzyki oraz wielka swoboda twórcza - to znaki rozpoznawcze perkusji Michała i gwarancja jakości płyty.S7 Records w internecie:

https://s7records.pl/

https://klubplytowy.pl/

https://www.facebook.com/klubplytowy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090394457627


S7 Records 

Adres e-mail: pawel@s7records.com 

Telefon: +48 608058683

OSTATNIO DODANE

  • Kury wracają! Premiera singla i płyty

    Reedycja nagradzanego albumu “P.O.L.O.V.I.R.U.S.” z 1998 roku. Premiera płyty w serwisach streamingowych i promocja singla “Jesienna deprecha” w stacjach radiowych 29 czerwca 2023 roku. Wznowienie płyty winylowej z niepublikowanym utworem.   GDYNIA, 23 czerwca 2023 — S7 Records Płyta, która rozpierdoliła...

  • Powrót Kur. Sukces reedycji albumu P.O.L.O.V.I.R.U.S.

    Rozpoczynając swoją działalność, S7 Records wypuściło na rynek reedycję legendarnego albumu Kur P.O.L.O.V.I.R.U.S. Limitowana edycja została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem. Cały nakład został wyprzedany w przeciągu tygodnia po starcie preorderu na stronie prowadzonego przez S7 sklepu: www.klubplytowy.pl .