P.O.L.O.V.I.R.U.S. na winylu

P.O.L.O.V.I.R.U.S.

T.Shirt + LP

Cena podstawowa 199,99 zł

MIESZANINA PUDLA KRZESŁA I RATLERA

Jesienna DEPrecha

Kultowy utwór trójmiejskiego zespołu “Kury” z płyty P.O.L.O.V.I.R.U.S. Nawiązujący stylistycznie do disco-polo i new romantic. “To miała być najgłupsza płyta świata, ale niechcący zrobiła się płytą pokoleniową” – mówi Tymański.

 • P.O.L.O.V.I.R.U.S. - CD

  49,99 zł

 • P.O.L.O.V.I.R.U.S. - T.Shirt

  109,99 zł

 • Reedycja nagradzanego albumu “P.O.L.O.V.I.R.U.S.” z 1998 roku.

  Kury polowirus winyl

  OFICJALNIE W DIGITALU

  Premiera płyty w serwisach streamingowych i promocja singla “Jesienna deprecha” odbyła się w stacjach radiowych 29 czerwca 2023 roku.

  Tu znajdziesz linki do oficjalnych kanałów streamingowych zespołu:

  https://kury.lnk.to/Polovirus

   

  WYDANIE LIMITOWANE

  Wznowienie płyty winylowej z niepublikowanym utworem. Płyta, która rozpierdoliła życie pokoleniu obecnych czterdziestolatków wraca zrobić to kolejny raz. Młodzi kibice Lechii Gdynia dostaną potężną dawkę rozważań o NBA i pytań o ideały sierpnia. Po wysłuchaniu singla „Jesienna deprecha” miłośnicy Arki Gdańsk dostaną doła i zapragną śmierci. Jeżeli będą chcieli pozostać w tym stanie - zespół Kury wyda jesienią reedycję P.O.L.O.V.I.R.U.S. na kolekcjonerskim winylu. Aby dobić słuchaczy i pozbawić ich resztek nadziei - Kury jako bonus do wydania LP dokładają najcudowniejszy cover The Doors na świecie.

   

  Nieosiągalny na rynku i w oficjalnych serwisach streamingowych album P.O.L.O.V.I.R.U.S trójmiejskiego zespołu KURY ponownie ujrzy światło dzienne i nocne. Premierowy singiel “Jesienna deprecha” zagości na antenach dnia 29 czerwca 2023 roku. Na ten dzień zapowiedziano również premierę albumu w popularnych serwisach streamingowych oraz możliwość zamawiania preorderu wznowionej i zremasterowanej wersji na stronie www.klubplytowy.pl . Wydawcą płyty jest gdyńska wytwórnia fonograficzna S7 Records. Na jesień zespół szykuje kilka dodatkowych niespodzianek dla swoich fanów.

   

  HISTORIA

  P.O.L.O.V.I.R.U.S. – druga płyta zespołu Kury z 1998 wydana nakładem Biodro Records. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i sprzedał się w nakładzie ponad 25 000 egzemplarzy. P.O.L.O.V.I.R.U.S. przez kilka lat był nieosiągalny na rynku w związku z wyczerpaniem nakładu i zawieszeniem działalności Biodro Records. Płyta dostała sześć nominacji do Fryderyków 1998 i została nagrodzona w kategorii Najlepsza Alternatywna Płyta Roku. Zespół KURY nagrał płytę w składzie: Ryszard Tymon Tymański – głos, gitara, bas Piotr Pawlak – gitara, głos Jacek Olter – perkusja Olaf Deriglasoff – sample, głos, programowanie Leszek Możdżer – pianino, instrumenty klawiszowe, głos Jerzy Mazzoll – klarnet, głos Tomasz Gwinciński – gitara Jacek Siciarek – głos Radovan Jacuniak – głos Larry „Okey” Ugwu – głos Grzegorz Nawrocki – głos Mirosław Rymarz – głos Teofil – głos Michał Jastrzębski „Misiu” – mowa Premiery singla w stacjach radiowych i serwisach streamingowych: 29 czerwca 2023 roku

   

   

  Link do serwisów streamingowych: https://kury.lnk.to/Polovirus

  Oficjalny profil zespołu: facebook.com/kuryband

  Preorder płyty na stronie: https://klubplytowy.pl/

  Premiera albumu: 22 września 2023 roku

  Wydawcą reedycji jest S7Records