Kury wracają! Premiera singla i płyty

·

Kury wracają! Premiera singla i płyty

Kury P.O.L.O.V.I.R.U.S.

Reedycja nagradzanego albumu “P.O.L.O.V.I.R.U.S.” z 1998 roku. Premiera płyty w serwisach streamingowych i promocja singla “Jesienna deprecha” w stacjach radiowych 29 czerwca 2023 roku. Wznowienie płyty winylowej z niepublikowanym utworem.  

GDYNIA, 23 czerwca 2023 — S7 Records

Płyta, która rozpierdoliła życie pokoleniu obecnych czterdziestolatków wraca zrobić to kolejny raz. Młodzi kibice Lechii Gdynia dostaną potężną dawkę rozważań o NBA i pytań o ideały sierpnia. Po wysłuchaniu singla „Jesienna deprecha” miłośnicy Arki Gdańsk dostaną doła i zapragną śmierci. Jeżeli będą chcieli pozostać w tym stanie - zespół Kury wyda jesienią reedycję P.O.L.O.V.I.R.U.S. na kolekcjonerskim winylu. Aby dobić słuchaczy i pozbawić ich resztek nadziei - Kury jako bonus do wydania LP dokładają najcudowniejszy cover The Doors na świecie.


Nieosiągalny na rynku i w oficjalnych serwisach streamingowych album P.O.L.O.V.I.R.U.S  trójmiejskiego zespołu KURY ponownie ujrzy światło dzienne i nocne. Premierowy singiel “Jesienna deprecha” zagości na antenach dnia 29 czerwca 2023 roku. Na ten dzień zapowiedziano również premierę albumu w popularnych serwisach streamingowych oraz możliwość zamawiania preorderu wznowionej i zremasterowanej wersji na stronie www.klubplytowy.pl . Wydawcą płyty jest gdyńska wytwórnia fonograficzna S7 Records. Na jesień zespół szykuje kilka dodatkowych niespodzianek dla swoich fanów. P.O.L.O.V.I.R.U.S. – druga płyta zespołu Kury z 1998 wydana nakładem Biodro Records.

Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i sprzedał się w nakładzie ponad 25 000 egzemplarzy. P.O.L.O.V.I.R.U.S. przez kilka lat był nieosiągalny na rynku w związku z wyczerpaniem nakładu i zawieszeniem działalności Biodro Records. Płyta dostała sześć nominacji do Fryderyków 1998 i została nagrodzona w kategorii Najlepsza Alternatywna Płyta Roku. 


Zespół KURY nagrał płytę w składzie: 


Ryszard Tymon Tymański – głos, gitara, bas

Piotr Pawlak – gitara, głos

Jacek Olter – perkusja

Olaf Deriglasoff – sample, głos, programowanie

Leszek Możdżer – pianino, instrumenty klawiszowe, głos

Jerzy Mazzoll – klarnet, głos

Tomasz Gwinciński – gitara

Jacek Siciarek  – głos

Radovan Jacuniak – głos

Larry „Okey” Ugwu – głos

Grzegorz Nawrocki – głos

Mirosław Rymarz – głos

Teofil – głos

Michał Jastrzębski „Misiu” – mowa

 • Premiery singla w stacjach radiowych i serwisach streamingowych: 29 czerwca 2023 roku
 • Link do serwisów streamingowych: https://kury.lnk.to/Polovirus
 • Oficjalny profil zespołu: facebook.com/kuryband
 • Preorder płyty na stronie: https://klubplytowy.pl/
 • Premiera albumu: 22 września 2023 roku###

Jesienna deprecha


Wykonawca: KURY

Album:  P.O.L.O.V.I.R.U.S.

Tytuł piosenki: Jesienna deprecha“Jesienna deprecha” to prześmiewczy, kultowy utwór trójmiejskiego zespołu “Kury” z płyty P.O.L.O.V.I.R.U.S. Nawiązujący stylistycznie do disco-polo i new romantic. “To miała być najgłupsza płyta świata, ale niechcący zrobiła się płytą pokoleniową” – mówi Tymański. ###BIO


Zespół Kury został założony w kwietniu 1992 roku przez Tymona Tymańskiego, Piotra Pawlaka, Annę Lasocką i Jacka Oltera. Pierwsza płyta, tego wywodzącego się ze środowiska yassowego zespołu, została wydana w 1995 roku. Trzy lata później zespół wydał kultowy album “P.O.L.O.V.I.R.U.S.”, który  spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i sprzedał się w nakładzie ponad 25 000 egzemplarzy. P.O.L.O.V.I.R.U.S. przez kilka lat był nieosiągalny na rynku w związku z wyczerpaniem nakładu. Płyta dostała sześć nominacji do Fryderyków 1998 i została nagrodzona w kategorii Najlepsza Alternatywna Płyta Roku. 

OSTATNIO DODANE

 • Kury wracają! Premiera singla i płyty

  Reedycja nagradzanego albumu “P.O.L.O.V.I.R.U.S.” z 1998 roku. Premiera płyty w serwisach streamingowych i promocja singla “Jesienna deprecha” w stacjach radiowych 29 czerwca 2023 roku. Wznowienie płyty winylowej z niepublikowanym utworem.   GDYNIA, 23 czerwca 2023 — S7 Records Płyta, która rozpierdoliła...

 • Powrót Kur. Sukces reedycji albumu P.O.L.O.V.I.R.U.S.

  Rozpoczynając swoją działalność, S7 Records wypuściło na rynek reedycję legendarnego albumu Kur P.O.L.O.V.I.R.U.S. Limitowana edycja została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem. Cały nakład został wyprzedany w przeciągu tygodnia po starcie preorderu na stronie prowadzonego przez S7 sklepu: www.klubplytowy.pl .