Astigmatic Records

Założona w 2016 roku Astigmatic Records jest niezależną wytwórnią skupiającą się na wydawnictwach winylowych. Tworzą świeżą i charakterystyczną muzykę czerpiącą z jazzu, elektroniki, hip-hopu i nie tylko. Nie definiują gatunków, ale przy każdym wydaniu kładą nacisk na wyjątkowość i wysoką jakość artystyczną. Wytwórnia patrzy w przyszłość, pozostając wierna korzeniom.

niezależna wytwórnia

Od tomasza stańki po EABS

Szeroki miks gatunków oscylujących dookoła jazzu i elektroniki poprowadził Astigmatic poprzez wydania artystów - z jednej strony legendarnych, będących klasykami - z drugiej zaś, w katalogu wytwórni pojawiły się nowe składy wprowadzające na scenę świeże podejście do tworzenia muzyki.

 • Wooden Music II LP (Violet Winyl)

  189,99 zł

 • In Search of a Better Tomorrow

  49,99 zł

 • Minus 30°C (Black Winyl)

  109,99 zł

 • TOMASZ STAŃKO Quintet

  Wooden Music II LP (Violet Winyl)

  Cena podstawowa 189,99 zł

  muzyka z wytwórni

  EABS

  Discipline of Sun Ra

  Cena podstawowa 39,99 zł

  Zespół EABS wyrósł na jeden z najważniejszych głosów polskiego środowiska jazzowego ostatnich lat. Na debiutancki materiał EABS publiczność musiała czekać prawie trzy lata, kiedy kolektyw zaczął odchodzić od hip-hopu rozumianego jako gatunek, w którym raper gra pierwsze skrzypce. O wyjątkowości EABS decyduje jednak nie tylko mistrzostwo instrumentalne i aktualność języka wypowiedzi, ale także hiphopowa proweniencja i zaangażowanie społeczno-polityczne.

  EABS

  latarnik

  Marianna

  Cena podstawowa 49,99 zł

  Marek Pędziwiatr debiutuje w roli Latarnika w pianistycznej opowieści o pamięci i przemijaniu

  Marek Pędziwiatr jest obecny na scenie już od ponad dekady. Uznanie zyskał dzięki projektom takim jak EABS oraz Błoto & Jaubi. Nigdy jednak nie eksponował swojego nazwiska przez pryzmat tych zespołów, stawiając zamiast tego na pracę kolektywną. Nadszedł czas, aby Marek zaprezentował swoją debiutancką płytę pt. Marianna, na której występuje on sam jako Latarnik w formule fortepian solo.