NASIONO RECORDS

Nasiono Records to jedyna w swoim rodzaju psychodeliczna wizytówka Trójmiasta. Artystyczny kolektyw w ramach którego działają m.in. muzycy, literaci, plastycy, animatorzy kultury. Mamy wspólną ideę i cel: nagrywamy, wydajemy i promujemy muzyczne projekty z Trójmiasta i okolic. Na koncie mamy ponad 100 płyt, wiele tras koncertowych i trzy festiwale. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce festiwal z muzyką shoegaze (SpaceFest!) oraz pierwszy w regionie niepubliczny agrofest, którego nie zaorał nawet Covid-19 (Na SiAnno).

noise’owe eksperymenty

nasiono records logo

Karol Schwarz

"Niektórzy twierdzą, że jesteśmy gangiem. Inni – że członkami sekty. Jeszcze inni są przekonani, że musi nas łączyć coś znacznie głębszego i mroczniejszego, niż zwykłe koleżeństwo. No cóż – wszyscy oni… mają rację: Jesteśmy Nasionem. Jeśli ktoś dołącza do Nasiona, to wiedz że coś się dzieje!"

 • Hi, D(e)ad! CD

  39,99 zł

 • Nowa Synagoga CD

  39,99 zł

 • Rascheln Fallender Papiere CD

  Chwilowo niedostępny

 • AUTOMATY

  Nowa Synagoga CD

  Cena podstawowa 39,99 zł

  muzyka z wytwórni

  psychodelia, shoegaze, space-rock, elektro, nuitalo, IDM, noise, rap, metal, ambient, jazz, singer-songwriter, garage rock

  support your local team

  Autorem nazwy Nasiono Records jest Jachi (Piotr Jachowicz), który w okolicach roku 2000 nagrywał płyty CDR z muzyką znajomych zespołów sygnowane znaczkiem Nasiono. Jednak jako twórców labelu w obecnym kształcie należy uznać Roberta Suszko i Karola Schwarz, którzy w 2008 roku postanowili na poważnie rozkręcić działalność wydawniczą. W pierwszych miesiącach po powstaniu Nasiona dołączył do nich Borys Kossakowski. Do dziś głównym motorem napędowym Nasiono Records jest Karol Schwarz.

 • Bugibba

  29,99 zł

 • Obywatel Piszczyk CD

  29,99 zł

 • against modern festivals

  W ramach kolektywu działali m.in.: Asia i Koty, Ampacity, The Shipyard, Kiev Office, The Sunlit Earth, Popsysze, Karol Schwarz All Stars, Rara, Mordy, Marla Cinger, Prawatt, Pure Phase Ensemble, Szelest Spadających Papierków, Folder, Dat Rayon.

  Stworzyliśmy festiwale:
  SpaceFest! – międzynarodowy festiwal muzyki psychodelicznej, shoegaze’u i space-rocka (Gdańsk 2011-2019)
  Nasiono Sunrise – zgrupowanie zespołów z Nasiono i gości (Sopot plaża 2009-2013)
  Na SiAnno (wcześniej Na Siano Sunrise) – niepubliczny agrofestiwal w kaszubskiej stodole (2014-2020)

  Between The Lines

  Cena podstawowa 39,99 zł