David Bowie

David Robert Jones (8 stycznia 1947 - 10 stycznia 2016), zawodowo znany jako David Bowie ( / b oʊ i / BOH -ee ), był angielskim piosenkarzem, autorem tekstów i aktorem. Wiodąca postać przemysłu muzycznego, uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych muzyków XX wieku. Bowie był ceniony przez krytyków i muzyków, szczególnie za swoją innowacyjną twórczość w latach 70. Jego kariera była naznaczona nowymi wynalazkami i prezentacją wizualną, a jego muzyka i kunszt sceniczny miały znaczący wpływ na muzykę popularną.

David Bowie kolekcja w klubie płytowym

Bowie od najmłodszych lat interesował się muzyką. Studiował sztukę, muzykę i projektowanie, zanim rozpoczął karierę zawodową jako muzyk w 1963 roku. Wydał szereg nieudanych singli z lokalnymi zespołami i solowy album, zanim zajął pierwsze miejsce w pierwszej piątce brytyjskiej listy singli z „Space Oddity” , wydany w 1969 roku.

 • Aladdin Sane LP (Picture Vinyl)

  149,99 zł

 • Diamond Dogs

  129,99 zł

 • Ziggy Stardust

  Po okresie eksperymentów pojawił się ponownie w 1972 roku w erze glam rocka z ekstrawaganckim i androgynicznym alter ego Ziggy Stardust. Postać została zapoczątkowana sukcesem „Starmana” i albumem The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, który przyniósł mu powszechną popularność. W 1975 roku styl Bowiego zmienił się w kierunku brzmienia, które określił jako „plastikową duszę”, początkowo zraziło wielu jego brytyjskich fanów, ale przyniosło mu pierwszy duży sukces w amerykańskim crossoverze dzięki singlowi numer jeden „ Fame ” i albumowi Young Americans . W 1976 roku Bowie zagrał w kultowym filmie Człowiek, który spadł na ziemię i wydał Station to Station. W 1977 roku ponownie zmienił kierunek, wydając elektroniczny album Low, pierwszy z trzech projektów powstałych we współpracy z Brianem Eno, który stał się znany jako Trylogia Berlińska. Następnie „Heroes” (1977) i Lodger (1979); każdy album dotarł do pierwszej piątki w Wielkiej Brytanii i otrzymał trwałe pochwały krytyków.

 • Changes RSD

  79,99 zł

 • Heroes - Grey LP

  Chwilowo niedostępny

 • Legacy - Very Best Of

  Chwilowo niedostępny

 • WYBRANE NAGRANIA

  The Rise And Fall Of Ziggy Stardust

  Cena podstawowa 119,99 zł

  David Bowie

  performing Ziggy Stardust as Ziggy Stardust for the last time ever at Hammersmith Odeon in 1973.

  Ziggy Stardust And The Spiders From The Mars

  The Motion Picture Soundtrack

  Cena podstawowa 129,99 zł

  DAVID BOWIE

  MAGA ZINE

  CZYTAJ