David Bowie

David Robert Jones (8 stycznia 1947 - 10 stycznia 2016), zawodowo znany jako David Bowie ( / b oʊ i / BOH -ee ), był angielskim piosenkarzem, autorem tekstów i aktorem. Wiodąca postać przemysłu muzycznego, uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych muzyków XX wieku. Bowie był ceniony przez krytyków i muzyków, szczególnie za swoją innowacyjną twórczość w latach 70. Jego kariera była naznaczona nowymi wynalazkami i prezentacją wizualną, a jego muzyka i kunszt sceniczny miały znaczący wpływ na muzykę popularną.

David Bowie kolekcja w klubie płytowym

Bowie od najmłodszych lat interesował się muzyką. Studiował sztukę, muzykę i projektowanie, zanim rozpoczął karierę zawodową jako muzyk w 1963 roku. Wydał szereg nieudanych singli z lokalnymi zespołami i solowy album, zanim zajął pierwsze miejsce w pierwszej piątce brytyjskiej listy singli z „Space Oddity” , wydany w 1969 roku.

 • Aladdin Sane LP (Picture Vinyl)

  149,99 zł

 • Diamond Dogs

  129,99 zł

 • Ziggy Stardust

  Po okresie eksperymentów pojawił się ponownie w 1972 roku w erze glam rocka z ekstrawaganckim i androgynicznym alter ego Ziggy Stardust. Postać została zapoczątkowana sukcesem „Starmana” i albumem The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, który przyniósł mu powszechną popularność. W 1975 roku styl Bowiego zmienił się w kierunku brzmienia, które określił jako „plastikową duszę”, początkowo zraziło wielu jego brytyjskich fanów, ale przyniosło mu pierwszy duży sukces w amerykańskim crossoverze dzięki singlowi numer jeden „ Fame ” i albumowi Young Americans . W 1976 roku Bowie zagrał w kultowym filmie Człowiek, który spadł na ziemię i wydał Station to Station. W 1977 roku ponownie zmienił kierunek, wydając elektroniczny album Low, pierwszy z trzech projektów powstałych we współpracy z Brianem Eno, który stał się znany jako Trylogia Berlińska. Następnie „Heroes” (1977) i Lodger (1979); każdy album dotarł do pierwszej piątki w Wielkiej Brytanii i otrzymał trwałe pochwały krytyków.

 • Changes RSD

  Chwilowo niedostępny

 • Heroes - Grey LP

  Chwilowo niedostępny

 • Legacy - Very Best Of

  Chwilowo niedostępny

 • Nazwa produktu

  19,99 zł

  David Bowie

  performing Ziggy Stardust as Ziggy Stardust for the last time ever at Hammersmith Odeon in 1973.

  Ziggy Stardust And The Spiders From The Mars - The Motion Picture Soundtrack

  Cena podstawowa 129,99 zł

  DAVID BOWIE

  MAGA ZINE

  CZYTAJ