BELMONDO

Tytus Szyluk znany jako: Belmondo, Belmondawg, Młody G, G, Belmondziak - to polski raper mieszkający w Gdyni. Kojarzony z wydawnictwem Poppyn

Gdyński flow

Belmondawg x Michał urbaniak

Belmondo połączył siły z legendarnym jazzmanem, ojcem chrzestnym nurtu fusion: Michałem Urbaniakiem. Do artystów dołączył również utalentowany producent Expo 2000. Wspólnie wypuścili singiel "Fresh Air" wraz z wersją instrumentalną i remixem DJ Eproma, oraz oryginalny utwór "A Day In The Park" Michała Urbaniaka z 1978 roku. Całość jest już dostępna na płycie winylowej.

 • Fresh Air 12" Maxi-Single

  89,99 zł

 • Hustle As Usual EP+ 2CD

  59,99 zł

 • Hustle As Usual EP+

  49,99 zł

 • Fresh Air

  1. płyta winylowa Fresh Air 12 Belmondawg, Michał Urbaniak

  Fresh Air 12" Maxi

  Single

  Cena podstawowa 89,99 zł

  BELMONDO W KLUBIE PŁYTOWYM

  BELMONDO BIO

  W 2012 miał swój pierwszy gościnny występ (pod pseudonimem „Bojkot”) w utworze „Za najlepsze akcje” rapera Karwan. Większą rozpoznawalność w środowisku zyskał dzięki nagraniu mixtape’u wraz z Kazem Bałagane pt. Sos, Ciuchy i Borciuchy (2014) W 2016 wraz z raperem Oyche Doniz założył zespół Mobbyn. W 2017 nakładem Fonografiki wydali album pt. Mobbyn Z powodu narastających konfliktów grupa rozpadła się w 2018. Belmondo reaktywował Mobbyn wraz z raperem GSP w tym samym roku. W serwisie YouTube zamieścili single „Dzień dobry” oraz „Yomenik”, które zdobyły kilka milionów wyświetleń. Również w 2018 raperzy wypuścili album uhqqow. W 2019, w atmosferze skandalu w mediach społecznościowych, grupa ponownie się rozpadła. Belmondo ogłosił wycofanie się z muzyki, jednak powrócił po kilku miesiącach, w 2020 25 grudnia 2020 opublikował teledysk do nowego singla „Pappardelle all’arrabbiata” promującego nadchodzący album. Warstwę muzyczną utworu (jak i całej EPki) skomponował producent EXPO 2000.

  W 2021 nakładem labelu Asfalt Records Szyluk pod pseudonimem Belmondawg wydał swój pierwszy solowy krążek – Hustle as Usual[. Krążek zebrał wiele pozytywnych recenzji. EPka w wersji płyty CD zajęła piąte miejsce w tygodniowym notowaniu sprzedaży OLiS. Winylowa wersja krążka osiągnęła pierwsze miejsce notowania wydań winylowych. 14 sierpnia 2022 krążek uzyskał tytuł „EPki roku 2021” na rozdaniu nagród Lech Polish Music Awards.

  Ja odpalam Poppyn merch, jestem jaki jestem

  PIEKARENKA

  Za produkcję materiału odpowiada Expo 2000. Na płycie poza głównym utworem znajdziemy remix przygotowany przez Own Dialect, oraz dodatkowe materiały, w których udziela się mistrz świata federacji IDA DJ VaZee.
  Wydanie zilustrował Bartosz Minkiewicz, twórca legendarnego komiksu Wilq Superbohater.

 • Piekarenka

  149,99 zł

 • HUSTLE AS USUAL

  Hustle As Usual EP+ Instrumental

  Cena podstawowa 29,99 zł

  MICHAŁ URBANIAK

  Leganda muzyki fusion w specjalnej kolekcji dla Klubu Płytowego

  ZOBACZ